Oman äidinkielen kurssitarjonta 2019-20

Alla alustava tarjonta oman äidinkielen kursseista lukuvuonna 2019-20.
Ryhmät varmistuvat elokuussa syksyn osalta ja tammikuussa kevään osalta.

Ilmoittautuminen alkaa wilmassa 27.5.2019!

OÄIal01.ALBANIA SYKSY ke 16.30 Kirkkojärvi ALBANIA SYKSY ke 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi
OÄIal02.ALBANIA KEVÄT to Kirkkojärvi ALBANIA KEVÄT to Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi
OÄIal05.ARABIA SYKSY ke. 16.30 Kirkkojärvi ARABIA SYKSY ke. 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi
OÄIal06.ARABIA KEVÄT ke. 16.30 Kirkkojärvi ARABIA KEVÄT ke. 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi
OÄIen01.ENGLANTI SYKSY pe. 16.30 Tapiola ENGLANTI SYKSY pe. 16.30 Tapiola Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Tapiolan lukio
OÄIen02.ENGLANTI KEVÄT pe 16.30 Tapiola ENGLANTI KEVÄT pe 16.30 Tapiola Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Tapiolan lukio
OÄIes01.ESPANJA SYKSY to 17.45 Kuitinmäki ESPANJA SYKSY to 17.45 Kuitinmäki Coba Gonzalez Minerva Kuitinmäki
OÄIes02.ESPANJA KEVÄT to 17.45 Kuitinmäki ESPANJA KEVÄT to 17.45 Kuitinmäki Coba Gonzalez Minerva Kuitinmäki
OÄIfa03.PERSIA SYKSY pe. 16.30 Ruusutorppa PERSIA SYKSY pe. 16.30 Ruusutorppa Houshangi Zahra Ruusutorppa
OÄIfa04.PERSIA KEVÄT pe. 16.30 Ruusutorppa PERSIA KEVÄT pe. 16.30 Ruusutorppa Houshangi Zahra Ruusutorppa
OÄIku01.KURDI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Kilonpuisto KURDI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Kilonpuisto JAHO Ruusutorppa
OÄIku02.KURDI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa KURDI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa JAHO Ruusutorppa
OÄIma04.MANDARIINIKIINA SYKSY pe. 16.45 Tapiola MANDARIINIKIINA SYKSY pe. 16.45 Tapiola Zhang Qiuju Tapiolan lukio
OÄIma05.MANDARIINIKIINA KEVÄT pe. 16.45 Tapiola MANDARIINIKIINA KEVÄT pe. 16.45 Tapiola Zhang Qiuju Tapiolan lukio
OÄIpo01.PORTUGALI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa PORTUGALI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Hajjar Babel Ruusutorppa
OÄIpo02.PORTUGALI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa PORTUGALI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa Hajjar Babel Ruusutorppa
OÄIra01.RANSKA KEVÄT ma 18.00 Kirkkojärvi RANSKA KEVÄT ma 18.00 Kirkkojärvi Parisot Olivier Kirkkojärvi
OÄIra02.RANSKA SYKSY ma 18.00 Kirkkojärvi RANSKA SYKSY ma 18.00 Kirkkojärvi Parisot Olivier Kirkkojärvi
OÄIsa01.SAKSA KEVÄT to. 18.00 Kuitinmäki SAKSA KEVÄT to. 18.00 Kuitinmäki Friedrich Richard Kuitinmäki
OÄIsa06.SAKSA SYKSY to. 18.00 Kuitinmäki SAKSA SYKSY to. 18.00 Kuitinmäki Friedrich Richard Kuitinmäki
OÄIso03.SOMALI SYKSY ti. 16.00 Ruusutorppa SOMALI SYKSY ti. 16.00 Ruusutorppa Ares Ahmed Ruusutorppa
OÄIso04.SOMALI KEVÄT ti. 16.00 Ruusutorppa SOMALI KEVÄT ti. 16.00 Ruusutorppa Ares Ahmed Ruusutorppa
OÄIun02.UNKARI SYKSY ke. 17.00 Kilonpuisto UNKARI SYKSY ke. 17.00 Kilonpuisto Richter Zsofia Kilonpuisto
OÄIun04.UNKARI KEVÄT ke. 17.00Kilonpuisto UNKARI KEVÄT ke. 17.00Kilonpuisto Richter Zsofia Kilonpuisto
OÄIve03.VENÄJÄ SYKSY ti. 17.45 TAPIOLA VENÄJÄ SYKSY ti. 17.45 TAPIOLA Kukkonen Olga Tapiolan lukio
OÄIve04.VENÄJÄ KEVÄT ti 17.45 Tapiola VENÄJÄ KEVÄT ti 17.45 Tapiola Kukkonen Olga Tapiolan lukio
OÄIve05.VENÄJÄ syksy PE 17.15 MAININKI VENÄJÄ syksy PE 17.15 MAININKI Kukkonen Olga Maininki
OÄIve06.VENÄJÄ kevät PE 17.15 MAININKI VENÄJÄ kevät PE 17.15 MAININKI Kukkonen Olga Maininki
OÄIvi01.VIRO SYKSY ti 18.15 Kilo VIRO SYKSY ti 18.15 Kilo Kerma Siiri Kilo
OÄIvi02.VIRO KEVÄT ti 18.15 Kilo VIRO KEVÄT ti 18.15 Kilo Kerma Siiri Kilo

21.5.2019